O mnie

Na co dzień pracuję w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku – Białej na stanowisku behawiorysty zwierzęcego. Współpracuję z wydawnictwem pisma Animal Expert, do którego od 2018 roku regularnie piszę artykuły. Prywatnie jestem opiekunką dwóch pudli – Fermiego i adopciaka Cogito oraz mamą wygadanej kilkulatki. Moja pasją jest zgłębianie tajemnic zwierząt w ich środowiskach naturalnych.          Edukacja 
Z wykształcenia jestem socjologiem – ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz studia podyplomowe na kierunku zoopsychologii. W 2015 roku zdobyłam kwalifikacje behawiorysty zwierzęcego COAPE. Aktualnie jestem w trakcie kursu dyplomowego COAPE II stopnia. Uczestniczyłam w wielu webinarach i kursach z zakresu pozytywnych metod rozwiązywania problemów behawioralnych zwierząt towarzyszących. Specjalizuję się zarówno w behawiorze psów jak i kotów.

O mnie

Opiekunka wielu stworzeń, aktualnie suczki Vengi adoptowanej w 2016 ze schroniska na Podkarpaciu oraz suczki Szanty adoptowanej z Fundacji Szajka Szarego Wilka w 2018 roku. Poprzedni psi przyjaciele, Spaniel Brutus oraz suczka Frytka, obie znajdy wyratowane z ulicy były wielką inspiracją do zagłębiania wiedzy o gatunku Canis Familiaris. Więcej o historii Vengi i pracy nad jej lękami znajdziecie tutaj, o Szancie i jej życiu poczytać możecie tu.

Edukacja

W 2021 roku ukończyłam kurs trenerski Psiej Wachty. Kurs ten całkowicie oparty na pozytywnych wzmocnieniach oferuje solidne podstawy szkolenia psów bez stosowania metod awersyjnych. W 2022 roku ukończyłam kurs na dyplomowanego Behawiorystę COAPE, Center Of Applied Pet Ethology.

Poniżej kilka szkoleń, w których brałam udział wzbogacając swoją wiedzę na temat zwierząt domowych:

Od 2022 roku jestem wolontariuszem w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej gdzie pracuję z trzema podopiecznymi Schroniska: Blacky, Figiel oraz Bogdan. O nich więcej dowiecie się z zakładki Wolontariat Zwierzęta do adopcji.